Kampania Społeczna #RozliczaMyNiemców

Kampania społeczna powstała wokół tematu reparacji od Niemiec jakich nasza Ojczyzna domaga się za zniszczenia dokonane na terenie Polski w trakcie II Wojny Światowej nabiera tempa. Jak informowaliśmy wcześniej, w trakcie Marszu Powstania Warszawskiego został ogłoszony start Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #RozliczaMyNiemców.

Przygotowany przez wspomniany komitet projekt ustawy ma na celu zobowiązanie polskiego rządu do składania co roku w dniu 1 września raportów zawierających informacje jakie działania zostały podjęte w celu otrzymania przez Polskę reparacji, co udało się już odzyskać oraz jakie działania są planowane na kolejny rok.

Roty wspierają inicjatywę

Jako Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości uważamy wspomnianą inicjatywę za bardzo potrzebną zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdy polityka prowadzona przez Republikę Federalną Niemiec dąży do zakłamywania historii. Ma to na celu uniknięcie odpowiedzialności za zbrodnie dokonane przez III Rzeszę w trakcie II Wojny Światowej.

Wspomniana akcja zapewni wsparcie polskim władzom w walce o reparacje. Nie jest to jednak jedyna zaleta. Kampania społeczna odbija się coraz głośniejszym echem w mediach. To sprawi, że temat nierozliczonych niemieckich zbrodni będzie poruszany na forum międzynarodowym. Jest to niesłychanie potężna broń dla naszej Ojczyzny. Przypominamy, że nie tak dawno niemiecki kanclerz Olaf Scholz publicznie powiedział, że 78 lat temu Niemcy zostały wyzwolone od nazizmu. Takie wypowiedzi to skandal! To plucie na pamięć ofiar tej strasznej tragedii jaką była wywołana przez Niemców II Wojna Światowa. Nie możemy pozwolić aby takie kłamstwa przeszły bez sprzeciwu na forum międzynarodowym. Z tego względu zachęcamy do wsparcia tej społecznej inicjatywy.

Jak wesprzeć

Zachęcamy do wsparcia nas w tej inicjatywie. Nasi wolontariusze w wielu polskich miastach organizują pikiety, podczas których zbierane są podpisy pod projektem ustawy. Musimy zebrać ich aż 100 tysięcy, aby ustawa została poddana pod głosowanie przez sejm. To ogromna liczba ale wierzymy, że nam się uda. Zachęcamy do zgłaszania się do pomocy. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy do skontaktowania się z nami za pośrednictwem maila kontakt@roty.pl lub poprzez naszego Facebooka Roty Marszu Niepodległości.

Jeśli nie mam wystarczająco czasu aby zostać wolontariuszem to czy mogę pomóc w inny sposób?

W naszej akcji może pomóc każdy! Jeśli ze względu na pracę zawodową lub z innych powodów nie mogą Państwo zostać wolontariuszami jest także alternatywna opcja pomocy. Na stronie internetowej reparacje.info jest dostępna do pobrania karta do zbiórki podpisów a także cały projekt ustawy. Można zebrać kilka podpisów wśród rodziny i znajomych a następnie wysłać na adres komitetu: ul. Przechodnia 32, 05-800 Pruszków. To dla nas ogromna pomoc. Każdy podpis ma znaczenie!

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Roty.pl