Podsumowanie XI Marsz Powstania Warszawskiego

Wczoraj, 1 sierpnia 2022 r., ulicami Warszawy przeszedł XI Marsz Powstania Warszawskiego. Cykliczne wydarzenia, które organizują środowiska narodowe, ma na celu upamiętnienie i oddanie czci wszystkim bohaterom zrywu sprzed 78. lat.

Wówczas, w godzinę „W” rozpoczęła się trwająca 63 dni walka z niemieckim okupantem o wolną stolicę i Polskę. Chociaż po stronie powstańców brakowało broni to jednak ich serca, marzące o wolności, zagrzewały ich każdego dnia do boju.

Wczorajszy Marsz, pomimo kłód rzucanych przez władze Warszawy, na czele z prezydentem Rafałem Trzaskowskim, doszedł do skutku – i w piękny i przede wszystkim bezpieczny sposób przeszedł z ronda im. Romana Dmowskiego na pl. Krasińskich. Ponad 30 tysięcy polskich patriotów niosąc biało-czerwone flagi narodowe dziękowało Powstańcom za ich heroiczną walkę.

W wielu miejscach w centrum można było usłyszeć skandowane przez uczestników hasła „Cześć i chwała Bohaterom!” czy „63 dni chwały, pamiętamy!”, a także wspólny śpiew powstańczych piosenek.

Tych także nie zabrakło na zakończenie Marszu Powstania Warszawskiego, kiedy to ze swoim programem słowno-muzycznym wystąpił Norbert Smoła Smoliński i jego Dziecięca Ferajna, czyli zespół złożony z dzieci i młodzieży z całej Polski, który specjalnie na rocznicę wybuchu powstania przygotował ten przepiękny występ.

Ten Marsz nie mógłby się odbyć gdyby nie wsparcie Was wszystkich. Nadal jednak nie udało nam się zebrać pełnej kwoty na pokrycie kosztów tegorocznej edycji wydarzenia. Zachęcamy do dobrowolnych wpłat na konto zbiórki, dostępnej pod tym linkiem: https://bit.ly/wesprzyj-mpw