Robert Bąkiewicz zaprasza na Marsz Powstania Warszawskiego [+WIDEO]

1 sierpnia o godzinie 17.00 na Rondzie Dmowskiego odbędzie się Marsz Powstania Warszawskiego. Marsz zakończy się na Placu Krasińskich.

1 sierpnia o godzinie 17.00 na Rondzie Dmowskiego odbędzie się Marsz Powstania Warszawskiego. Marsz zakończy się na Placu Krasińskich. Robert Bąkiewicz opublikował ponad dwuminutowe nagranie, na którym zaprasza do udziału w wydarzeniu.

Zapraszam Państwa na Marsz Powstania Warszawskiego, Marsz Pamięci. Spotykamy się na rondzie imienia Romana Dmowskiego w godzinę W po to, aby oddać cześć i pamięć wszystkim tym, którzy zginęli w tej straszliwej walce. Prawie dwieście tysięcy Polaków zamordowanych przez Niemców.

Bąkiewicz przypomniał, że w powstaniu zginęli zarówno żołnierze, jak i cywile, a stolica Polski została “zrównana z ziemią”.

“To, co zgotowali nam Niemcy”

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odwołał się także do obecnej sytuacji na Ukrainie.

Dzisiaj patrzymy na różne wydarzenia wojenne z różnych części świata; u naszych sąsiadów. To, co zgotowali nam Niemcy na Woli, mordując około pięćdziesięciu tysięcy cywilów, to co zrobili nam Niemcy, rujnując całą naszą stolicę, wydaje się jakimś ewenementem w dziejach nowoczesnych, a może nawet nienowoczesnych. 

Na koniec Bąkiewicz odniósł się do działań prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Określił je haniebnymi, niedopuszczalnymi, uderzającymi w “polską pamięć, w polski patriotyzm i w polskiego ducha”.