Petycja do hierarchów kościelnych o dostęp do Eucharystii i sakramentów

/5000

My, jako oddani wierni Kościoła i nauki Jezusa Chrystusa, nie możemy zgodzić się na kolejne Święta Wielkiej Nocy, które spędzimy zamknięci w domach bez dostępu do sakramentów i możliwości godnego uczestnictwa w Mszy Świętej. Dlatego zwracamy się z prośbą do hierarchów kościelnych o sprzeciw wobec rządowych restrykcji przewidzianych na Święta.

W związku z coraz częstszymi informacjami o możliwości zamknięcia kościołów lub znaczącego ograniczenia liczby uczestników Mszy Świętej zwracamy się z prośbą do hierarchów kościelnych o zdecydowane sprzeciwienie się rządowym restrykcjom, mającym na celu pozbawienie wiernych dostępu do sakramentów w okresie Wielkiej Nocy.

My, jako oddani wierni Kościoła i nauki Jezusa Chrystusa, nie możemy zgodzić się na kolejne Święta Wielkiej Nocy, które spędzimy zamknięci w domach bez dostępu do sakramentów i możliwości godnego uczestnictwa w Mszy Świętej.

Naszą petycją chcemy dać sygnał hierarchom kościelnym, że nie muszą obawiać się reakcji wiernych na sprzeciwienie się wobec zbyt restrykcyjnych obostrzeń epidemicznych, które narzuca rząd. Prosimy jednocześnie o wsłuchanie się w potrzeby wiernych i umożliwienie nam odpowiedniego przeżycia zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.