Petycja o odwołanie Piotra Cywińskiego ze stanowiska dyrektora Muzeum Auschwitz

/25000

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau od lat nie spełnia swojej misji i pod dyrekcją Piotra Cywińskiego działa na szkodę państwa Polskiego. Cywiński przez kolejną kadencje dyskryminuje polskie ofiary i umyślnie marginalizuje wszelkie próby przypominania prawdy, że obóz Auschwitz był zbudowany dla Polaków.

16 czerwca 2020 roku Muzeum poinformowało, że rząd federalny Niemiec podwoił swoje wsparcie dla Fundacji Auschwitz-Birkenau – z 60 do 120 milionów euro. . Porozumienie w tej sprawie podpisali w Warszawie minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas oraz prezes Fundacji i dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński.

Na tym samym spotkaniu Piotr Cywiński zaproponował, aby powstał pomnik wspólnego polsko-niemieckiego bohatera. Wysunął propozycje Otto Kusela, jednego 30 kryminalistów, którzy zostali osadzeni w Auschwitz, aby zostać nadzorcami Polaków.

Trudno nie odnieść wrażenia, że ta propozycja wpisuje się w proces wybielania niemieckich zbrodni.

W związku z tym prosimy o podpisanie załączonej obok petycji adresowanej do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Piotra Glińskiego oraz do Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego.