WARSZAWA: Debata Michalkiewicz i Białek „O pieniądzach w gospodarce”

View Calendar

Świat stał się własnością kilku wielkich międzynarodowych korporacji, a może to właśnie wolny rynek i nie ma żadnego zagrożenia? O tym porozmawiamy na organizowanym przez warszawską Rotę Niepodległości spotkaniu otwartym ze Stanisławem Michalkiewiczem i Józefem Białkiem.

Stanisław Michalkiewicz
Znany polski prawnik, profesor akademicki, publicysta oraz działacz opozycyjny w czasach Polski Ludowej. Jest autorem kilkunastu książek o tematyce historycznej i politologicznej. Napisał kilkanaście książek poruszających problematykę geopolityki, historiozofii i politologii. Do najsłynniejszych tytułów należą: "Dobry zły liberalizm", "Polska droga do zniewolenia", "Gierkizm, czyli dobra zmiana".

Józef Białek
Działacz podziemia antykomunistycznego, wydawca nielegalnych książek i publikacji w czasach PRL. Właściciel firmy Wektory i działającego od wielu lat pod tym samym szyldem wydawnictwa. Wydawca miesięcznika, a następnie kwartalnika „Opcja na prawo”. Działacz społeczny i polityk. Założyciel Dolnośląskiego Towarzystwa Gospodarczego (obecnie DIG), współzałożyciel Towarzystwa Prywatyzacyjnego, współzałożyciel stowarzyszenia przedsiębiorców „Forum Polskie”, przed laty prezes dolnośląskiego oddziału Unii Polityki Realnej. Założyciel i wieloletni prezes lokalnego trzecioligowego klubu sportowego. Autor książki „Czas niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji”

https://www.youtube.com/watch?v=276GqvntuTQ

7.03 | Foksal 3/5 | 17:00