Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim we Wrocławiu

View Calendar
2020-09-23 18:00 - 20:30
Budynek Starej Giełdy
Address: Plac Solny 16, Wrocław

Zapraszamy na spotkanie otwarte z Leszkiem Żebrowskim na temat: "Bohaterowie rekomuny czyli o następcach komunistycznych oprawców", które odbędzie się w Budynku Starej Giełdy we Wrocławiu (Plac Solny 16).

Termin: 23 września (środa), godz. 18:00-20:30

Organizatorem wydarzenia są Roty Niepodległości-Wrocław

Będzie możliwość zakupu książek pana Leszka Żebrowskiego.

Leszek Żebrowski to wieloletni badacz polskiego podziemia niepodległościowego, swoją wiedzę zgłębia, a następnie przelewa na papier od przeszło czterech dekad. Jako syn żołnierza Armii Krajowej, będącego później więźniem politycznym, Franciszka Żebrowskiego, już od najmłodszych lat miał styczność z komunistyczną konspiracją oraz stalinowską bezpieką.

W swoich książkach pokazuje polską rzeczywistość taką, jaką była. Skupia się w głównej mierze na czasach II wojny światowej, a konkretnie na działalności polskiego podziemia. Nie jest to jednak jedyna, poruszana w jego publikacjach, tematyka. Trudy wojny, okres PRL, nadzieje na nowy początek po upadku muru berlińskiego, a także współczesne dzieje Polski – Leszek Żebrowski wszędzie wskaże historyczną prawdę, pozbawioną jakichkolwiek złudzeń. (źródło: capitalbook.com)