PRUSZKÓW: Roszczenia żydowskie – Fakty i Mity | Michalkiewicz + Żebrowski

31 styczeń 2020 19:00 - 21:00

PRUSZKÓW: Roszczenia żydowskie – Fakty i Mity | Michalkiewicz + Żebrowski

20 stycznia 2020 roku w Kancelarii Sejmu RP zostało złożone 200.000 podpisów pod obywatelską ustawą „Stop 447”. Temat „uroszczeń” organizacji żydowskich wzbudza wiele kontrowersji i emocji, pojawiają się skrajnie odmienne opinie. Niepokojący dla wielu ludzi jest fakt unikania tego tematu zarówno w mediach głównego nurtu jak i w wypowiedziach przedstawicieli rządu. Na spotkaniu prelegenci podejmą próbę uporządkowania informacji dotyczących „uroszczeń” środowisk żydowskich, przedstawią i skomentują fakty.

Stanisław Michalkiewicz – z wykształcenia prawnik, z zamiłowania publicysta, pisarz, eseista, felietonista. Współzałożyciel Unii Polityki Realnej a także wykładowca akademicki. W czasach PRL działacz antykomunistycznej opozycji.

Leszek Żebrowski – absolwent wydziału Nauk Ekonomicznych UW. Od połowy lat 80-tych prowadzi badania dziejów polskiego podziemia w czasie II wojny światowej i po 1945 roku. Autor wielu książek, artykułów, felietonów i esejów. Współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej. W latach 70-tych i 80-tych działacz opozycji antykomunistycznej.

31 stycznia o godzinie 19.00 w Pruszkowie, ul. Hubala 5.