Wybrano rzecznika prasowego Rot MN

Rzecznikiem Rot Marszu Niepodległości został wieloletni działacz – Sebastian Sikora.

Sikora

Jest nam bardzo miło poinformować, że od 4 grudnia 2021 r. Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości mają oficjalnie rzecznika prasowego. Tę funkcję będzie pełnił Sebastian Sikora, od lat zaangażowany w inicjatywy Rot MN oraz Marszu Niepodległości.

Dziennikarzy i przedstawicieli mediów prosimy o kontakt na adres: rzecznik@roty.pl

Sebastian Sikora

Sebastian Sikora to rodowity warszawiak. Swoją młodość spędził jednak w miejscowości Dębe nad Zalewem Zegrzyńskim. Od wczesnych lat szkolnych wykazywał duże zainteresowanie problemami współczesnego świata, a także swojej małej Ojczyzny. Dzięki pracy nt. wpływów globalizmu zasiadł w poselskich ławach XIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Artykuł o historii
Fortu w Dębe oraz tej miejscowości zyskał uznanie jury konkursu dziennikarskiego, organizowanego przez CANAL+, i zdobył główną nagrodę.

W czasach liceum bardzo mocno utwierdził się tożsamościowo. Jak sam przyznaje ogromny wpływ mieli na to nauczyciele oraz postaci związane ze szkołą, jak chociażby osoba prezydenta Stefana Starzyńskiego czy założyciela i patrona szkoły – Emiliana Konopczyńskiego. W tym okresie był również członkiem Młodzieżowej Rady Dzielnicy Śródmieście w roku szkolnym
2009/10.

W czasie studiów na Politechnice Warszawskiej, na kierunku „Zarządzanie i inżyniera produkcji” bardzo mocno zainteresował się sprawami swojego regionu. Efektem tego był start w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Legionowskiego w 2014. Jako kandydat bezpartyjny, został wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości – i w ówczesnej kadencji należał do największego opozycyjnego ugrupowania w składzie Rady. W latach 2014-18 pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, angażując się także w pracę Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przy staroście legionowskim.

Od 2018 jeszcze ściślej zaczął współpracować ze środowiskiem narodowym, z którym sympatyzował już od początku studiów w 2011 roku. Dzięki zdolnościom, które nabył podczas pracy w jednej z podwarszawskich stacji radiowych, został „głosem” wielu wydarzeń organizowanych przez środowisko Marszu Niepodległości. Wraz z powstaniem Rot Marszu Niepodległości dołączył do jej struktur.

Uhonorowany brązową odznaką dla Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Od najmłodszych lat aktywnie uczestniczący w życiu religijnym swojej Parafii. W związku z dorastaniem w okolicy, mocno związanej z wojskowością (w Zegrzu działa Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki), od zawsze wychowany w duchu patriotyzmu i miłości do Ojczyzny oraz wierności hasłu „Bóg, Honor, Ojczyzna”.