Wielki sukces Marszu Niepodległości 2021

Ponad 150 tys. patriotów przeszło ulicami Warszawy pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”.

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ulicami Warszawy, jak co roku, przeszedł Marsz Niepodległości. W wydarzeniu wzięło udział około 150 tysięcy osób. Według policji był to jeden z najbezpieczniejszych marszów od lat.

Mimo licznych przeciwności, niesprawiedliwych decyzji sądów, działań prezydenta Trzaskowskiego mających zapobiec uczczeniu przez patriotów Święta Niepodległości, Polacy stawili się licznie i w podniosłej, radosnej atmosferze przeszli ulicami Warszawy w morzu biało-czerwonych flag. Tegoroczny marsz przeszedł pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”.

Dzięki ofiarnej pracy wolontariuszy ze Straży Marszu Niepodległości uczestnicy mogli sprawnie i bezpiecznie wziąć udział w największej patriotycznej manifestacji w Europie.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 13:00 na Rondzie im. R. Dmowskiego. Przemówienie wygłosił Robert Bąkiewicz.

„To od nas zależy, jaka będzie przyszłość naszego narodu. Nie wystarczą piękne hasła i powiewające flagi. Nie da się podnieść Polski, krzycząc jedynie „Bóg, Honor, Ojczyzna” czy „Cześć i chwała Bohaterom”. Potrzebna jest systematyczna praca każdego z nas nad sobą. Musimy dawać przykład! Trzeba więcej od siebie wymagać, więcej dawać swoim bliskim, więcej pracować dla Polski, dla własnego narodu i dla Boga! Jedyną ostoją i uniwersalnym fundamentem, na którym może powstać pokój, dobrobyt, porządek jest ład chrześcijański, budujący najwspanialszą cywilizację. Musimy ten ład przywrócić i odbudować. Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” (Robert Bąkiewicz)

Marsz przeszedł tradycyjną trasą na błonia Stadionu Narodowego. Na scenie miały miejsce kolejne przemowy organizatorów i zaproszonych gości, m.in. głos zabrali: Robert Winnicki, Paweł Kryszczak, Marcin Rola, Halszka Bielecka.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnił kombatant, mjr Nowakowski z Batalionu „Zośka”.

Podczas koncertu wystąpili Norbert „Smoła” Smoliński, Basti oraz Irydion. Wydarzenie zakończyło się ok. godz. 19:00.

Marsz Niepodległości to ogromne wydarzenie, ale wiążą się z nim również znaczące koszty, dlatego prosimy o wsparcie finansowe, które umożliwi pokrycie wydatków związanych z organizację tej wielkiej patriotycznej inicjatywy.