Jest obywatelska inicjatywa ustawodawcza STOP 447. Roty Niepodległości zbierają podpisy

Dziś przed południem na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „#STOP447” poinformował, że rozpoczyna zbiórkę 100 tys podpisów pod ustawą o ochronie własności w Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego.

Jak mówi Tomasz Kalinowski z komitetu inicjatywy ustawodawczej:
-Temat roszczeń organizacji żydowskich wobec Polski to temat, który będzie ciągle powracał. Politycy nie chcą się nim skutecznie zająć, dlatego chcemy wykorzystać obywatelską inicjatywę ustawodawczą i zablokować raz na zawsze kwestię roszczeń.

Pełnomocnikiem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej został Robert Bąkiewicz, prezes Rot Niepodległości.

-Chcemy prawnego powstrzymania roszczeń żydowskich. Przygotowaliśmy ustawę pod którą zaczynamy zbierać podpisy. Jeśli urzędnik podejmie czynności zmierzające do zaspokojenia roszczeń to w zależności od kategorii czynności podlega karze od 3 do 25 lat pozbawienia wolności – mówił na konferencji prasowej Bąkiewicz.

-Potrzebujemy 100 tys podpisów, główny ciężar spocznie na działaczach z Rot Niepodległości (organizacja założona w maju 2019 roku przez Bąkiewicza), ale wzywamy do mobilizacji wszystkich Polaków którzy nie są obojętni na losy ojczyzny – mówił Mariusz Piotrowski koordynator zbiórki podpisów i zastępca pełnomocnika.

Komitet STOP 447 ma teraz trzy miesiące na zebranie wymaganej ustawowo liczby 100 000 podpisów, gdy to się uda Państwowa Komisja Wyborcza weryfikuje podpisy popierające inicjatywę ustawodawczą obywateli. Pierwsze czytanie projektu ustawy na posiedzeniu Sejmu przeprowadza się w terminie trzech miesięcy od daty wniesienia projektu ustawy do Marszałka Sejmu.